O mnie


Na jakimś specjalistycznym blogu poświęconym marketingowi w internecie przeczytałam, że umieszczenie zakładki „O mnie” uwiarygadnia blogerów i sprawia, że czytelnicy chętniej wracają na takie strony. Przyznam, że gdy tylko odwiedzam nowy blog, to w pierwszym odruchu klikam na zakładkę o piszącym, aby poznać, kim jest i co ciekawego ma do powiedzenia (o sobie i nie tylko).

 

Ale nie byłabym sobą, gdybym miała zrobić ją tak, jak robią to inni. Abyście mogli bliżej mnie poznać, przedstawię kilka faktów i ciekawostek o sobie. O części pewnie nawet nie wiedzą moi znajomi i rodzina.

 

1. Gdybym nie była sobą, chciałabym być muzykiem lub naukowcem. Na pewno nie prawnikiem lub lekarzem.

2. Jestem szczególnie wyczulona na to, jak ludzie piszą. Dawno temu pewien artysta, z którym wymieniałam korespondencję mailową, orzekł, że nie wie, co studiuję, ale ładnie piszę. Takie stwierdzenia są dla mnie zawsze największym komplementem.

3. Mój ulubiony sposób marnowania czasu to oglądanie show Jimmy’ego Fallona, a w szczególności jego głupich zabaw z celebrytami.

4. Kraje, które szczególnie chciałabym odwiedzić: Iran (zrealizowane w 2017 r.), Chile (zrealizowane w 2019 r.), Islandia i Nowa Zelandia. Z dwoma ostatnimi jest problem – patrz punkt 16.

5. Kraje, których nie chcę odwiedzić: Rosja, Indie i Chiny.

6. Staram się dużo czytać i wybieram różnorodne książki. Jednak nie przepadam za kryminałami, które odbieram jako fast food literatury.

7. Lubię tańczyć i uczyć się tańczyć. Choć bynajmniej nie jestem dobrą tancerką ;)

8. Nigdy nie paliłam.

9. Rzadko jem słodycze, ale uwielbiam wafelki z kremem czekoladowym!

10. Moją wielką miłością są sztuki plastyczne, teatr, balet oraz muzyka. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy wybierają artystyczną drogę i kierują się w życiu przede wszystkim pasją.

11. W ogóle nie piję kawy, za to bardzo lubię zieloną herbatę. Próbuję odmian z różnych regionów, np. Nepalu czy Rwandy.

12. Jednym z moich hobby są języki obce. To dla mnie furtka do innych kultur oraz rodzaj siłowni umysłowej.  Na razie znam angielski, włoski i francuski. Kiedyś przez rok uczyłam się tureckiego, który wykorzystałam w podróżach po Turcji. Obecnie uczę się hiszpańskiego. W planach mam arabski.

13. Przez 3 lata nosiłam aparat ortodontyczny.

14. Chciałabym w przyszłości znowu pomieszkać w innym kraju. Do tej pory przez niemal rok mieszkałam w Neapolu, a przez miesiąc w Perugii (Włochy).

15. Bardzo lubię sport. Imponują mi sportowcy ze względu na swoją wytrwałość, systematyczność, wolę walki i mocną psychikę. Sama biegam. Mój ulubiony dystans to półmaraton. Maraton zamierzam przebiec dopiero po czterdziestce.

16. Nie mam prawa jazdy i telewizora.

17. Kiedyś panicznie bałam się pająków.

18. Jestem wegetarianką weganką i staram się żyć ekologicznie. Spróbujcie wyrzucić przy mnie zakręconą i niezgniecioną butelkę ;)

19. Gdy odłożę wystarczająco dużo pieniędzy,  chciałabym otworzyć pensjonat dla turystów.

20. Moje wielkie, niespełnione marzenie – gra na gitarze akustycznej (aktualizacja – gitara już kupiona, teraz przede mną żmudne lekcje gry).