O blogu

Blogów podróżniczych są tysiące. Co wyróżnia WriteAndTravel?

 

To Banksy wśród blogów podróżniczych – pisany incognito, z pasji, a nie dla zysku. Mający własny styl, konsekwentnie promujący wartościowe i ciekawe treści. Znajdziesz na nim nie tylko opisy krajów i porady podróżnicze, ale też wpisy ze sznytem reporterskim oraz rekomendacje wartościowych książek i filmów z podróżami w tle. Nie znajdziesz reklam, tekstów sponsorowanych i wyskakujących pop-upów.

 

Oto pozostałe wyróżniki WriteAndTravel.

 • To chyba jedyny blog podróżniczy, na którym nie ma zdjęć autora. Nie chcę pokazywać siebie. Chcę opowiadać o miejscach i ludziach. Moim orężem są przede wszystkim słowa, a nie Instagram.
 • Blog jest pisany z perspektywy kobiety, która zawsze podróżuje w pojedynkę. Taki sposób poznawania świata jest moim zdaniem najbardziej wymagający i satysfakcjonujący zarazem. 
 • To nie jest pamiętnik, w którym detalicznie przedstawiam, co jadłam, z kim byłam i o której godzinie. Skupiam się na moich wrażeniach i obserwacjach, przedstawiam szerszy kontekst opisywanych miejsc. Trafisz tu także na bardziej zaangażowane wpisy, np. dotyczące kolonializmu.

Więcej o sekretach bloga przeczytasz tu.

Miłej lektury! Marta

 

Blog WriteAndTravel wykiełkował 6 sierpnia 2012 roku na platformie blox.pl. Pod swoją własną domeną działa od stycznia 2017 roku.

 

4 thoughts on “O blogu

 • 05/05/2018 at 09:35
  Permalink

  Bardzo ciekawy blog. Poruszasz ambitne tematy – to juz sié prawie w blogosferze podrózniczej nie zdarza dzisiaj. Czytam od deski do deski kazdy post, choc dosyc nieregularnie ostatnio.
  Wybacz brak polskich znaków, ale mój telefon cierpi na ich brak (mam tylko “ó”) ;)
  Ps. U mnie na blogu tez nie ma zdjéc autora ;)

  Reply
  • 05/05/2018 at 21:29
   Permalink

   Jej, bardzo dziękuję za miłe słowa! Tym bardziej to wartościowa pochwała, że pada spod palców kogoś, kto sam pisze ambitnego bloga. Niestety ostatnio się przełamałam i poszłam w komercję, publikując trochę lżejsze wpisy. Niestety musimy sobie jakoś radzić z tym wewnętrznym rozdarciem – pisać ambitnie dla niewielu czy lekko i pobieżnie dla wielu. Pozdrawiam serdecznie!

   Reply
 • 01/09/2019 at 11:10
  Permalink

  Świetny blog. Nie rozumiem (a właściwie jako bloger rozumiem), dlaczego tak dobry blog ma tak mało fanów. Dobra robota i przyjemnie się czyta.

  Reply
  • 01/09/2019 at 23:56
   Permalink

   Sieczu, dzięki!!! Właśnie dla takich komentarzy wciąż warto pchać ten wózek :) Trochę to trwa, ale na bloga w końcu trafiają kolejne osoby, a Ty jesteś tego najlepszym dowodem.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.